Friday, October 20, 2017

XO Tour Llif3

Hej
Jeśli chcecie wiedzieć co u mnie to na tę chwilę układa się świetnie. Albo nie, nie przesadzajmy. Układa się dobrze. W szkole nie jest aż tak strasznie, życie towarzyskie nie umarło do końca. Mogłoby tak być zawsze. Mimo tego pozornego szczęścia ciągle mam ochotę na coś więcej. Jak to ja - nie mam pojęcia na co. Od czasu do czasu (czytaj: kilka razy dziennie) ogarnia mnie jakiś dziwny smutek. Pragnienie czegoś. No cóż, nie nadążysz.
W komentarzach pod poprzednim postem pojawił się jeden z propozycją napisania czegoś o internacie. Informacje, które podam poniżej dotyczą MOJEGO internatu. Nie mam pojęcia, czy tak samo wygląda w Krakowie, Warszawie albo Łodzi.

Jedzenie:
Dostajemy trzy posiłki dziennie, wydawane na karteczki w stołówce. Nie ma szwedzkiego stołu, na każdy dzień jest wyznaczony jadłospis. Na każdym piętrze znajduje się aneks kuchenny z lodówką, w której możemy trzymać swoje jedzenie (należy jakoś je oznaczyć np doczepić karteczkę z numerem pokoju).

Pokój:
Standardowa liczba to dwie osoby w pokoju (chyba maksymalnie może mieścić cztery). Codziennie rano musimy chować pościel i wynosić śmieci. Przed wyjściem do szkoły jest "kontrola czystości", jeśli pokój nadaje się do oddania dostajemy karteczkę (z uśmiechniętą buźką!), którą przekazujemy przy wyjściu portierce. Bez karteczki nie ma wyjścia.

"Atrakcje":
Co jakiś czas bursa organizuje zajęcia dla wychowanków. Czytanie poezji, zawody w piłkarzyki, itp. Obchodzimy różne święta (dzień kobiet, andrzejki, wigilię), jest dużo konkursów (np na świąteczną dekorację pokoju).

Łazienka:
Dzieli się na dwie części: toalety i prysznice z umywalkami. Toalety pozostają otwarte całą dobę, natomiast prysznice zamykają od 22 (czasami trochę później) do 6 rano.

Odwiedziny:
Każdy gość spoza internatu powinien się wpisać przy wejściu u portierki. Odwiedziny trwają jakoś do godziny 20-21. Jeśli chodzi o znajomych z bursy: chłopcy-dziewczyny do 21, dziewczyny-dziewczyny, chłopcy-chłopcy w sumie czas nieokreślony. Podobno też do 21, ale jeśli nie jest się za głośno można nawet nocować w innym pokoju. Jest też jakiś dziwny zakaz dla wychowanków na wychodzenie z internatu w godzinach 16:30-18:00, nazywają to "czas nauki własnej". Nie obowiązuje tylko maturzystów.

Używki:
Na terenie całego internatu jest zakaz na jakiekolwiek używki. Narkotyki, alkohol, papierosy, nawet e-papierosy. Obowiązuje to również osoby pełnoletnie.

Wydaje mi się, że powyżej zawarłam najważniejsze informacje. Jeśli mielibyście jakiekolwiek pytania zawsze możecie pytać w komentarzach lub napisać do mnie wiadomość prywatną.
Tak tylko na szybko wspomnę, zdjęcia które zobaczycie poniżej wykonała moja przyjaciółka Julia Sz. (instagram)No comments:

Post a Comment